еМагазин

Tag : Маврови Анови

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Спасено мече кое се заглавило на дрво во двор на викендица во Маврови Анови

Редакција
Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови, информираа од...
Локално

Патот од Маврови Анови кон Галичник ќе биде затворен секој ден од 10 до 16 часот

Редакција
На патниот правец Маврови Анови, село Галичник поради изведување градежни работи, односно асфалтирање, сообраќајот ќе биде во прекин помеѓу 10 и 16 часот. Како што...
Македонија

На Попова Шапка снежна покривка од 21 см

Редакција
Највисока снежна покривка измерена утрово од 21 сантиметар има на Попова Шапка, следат  Маврови Анови со девет см, три во Крива Паланка и два см...