еМагазин
Image default
Локално

На терен се екипите на Брза помош и на полицијата: Пожар во стан во населбата Кисела Вода

Пожар избувна денеска во стан на петти кат на улицата „Народни Херои“ во Општина Кисела Вода.

– Во моментов пожарот го гаснат 25 пожарникари со 10 возила, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

На терен се екипите на Брза помош и на полицијата.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем пожар во струшко: Изгореа куќа и четири плевни

Никола Осило

Уапсен дилер од Штутгард во Куманово

Никола Осило

Кривична пријава за масовна тепачка во Куманово

Никола Осило