еМагазин

Tag : пожарна

Локално

Драма во Кавадарци: Пожарникари го спасија животот на возрасна жена

Никола Осило
Вистинска драма се случувала синоќа во Кавадарци, при која пожарникари спасиле жена на возраст од околу 80 години, потврдија од кавадаречката Противпожарна единица. „Дојде зетот кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Втора донација од Витаминка за противпожарната единица во Прилеп

Редакција
Витаминка реализира втора донација во Територијалната противпожарна единица на Општина Прилеп. Донирано е навално противпожарно возило, марка DENNIS, од англиско производство.  Донацијата е реaлизирана во...
Локално

Скопје труе на чад од пожарот на Скопска Црна Гора

Никола Осило
Скопјани попладнево се гушат во чад кој најверојатно доаѓа од Скопска Црна Гора каде може да се видат облаци од пожарот кој очигледно се уште...
Локално

Се запали камион во движење на патот кон граничниот премин Деве-Баир

Никола Осило
На 17.08.2019 година во 19,05 часот било пријавено дека на магистралниот пат во правец од Крива Паланка кон Граничниот премин „Деве Баир“, кај место викано...
Локално

На терен се екипите на Брза помош и на полицијата: Пожар во стан во населбата Кисела Вода

Редакција
Пожар избувна денеска во стан на петти кат на улицата „Народни Херои“ во Општина Кисела Вода. – Во моментов пожарот го гаснат 25 пожарникари со...
Локално

Се запали автомобил во движење во Струмица

Редакција
Се запали автомобил „ауди“ во движење утрово околу осум часот на улица „Ленинова“ во Струмица. Нема повредени и загинати, а причинета е поголема материјална штета....