еМагазин
Image default
Локално

Нападната и ограбена Косоварка на паркинг во Скопје

На 13.01.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, E.С.(32) од Косово пријавила дека околу 14.30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец осомничен за измама приведен на „Ќафасан“

Никола Осило

Малолетен скопјанец ја тепал мајка си

Никола Осило

Приведен скопјанец кој со „Голф“ удрил малолетничка и побегнал

Никола Осило