еМагазин
Image default
Локално

Нападнато момче во паркот „Жена Борец“: Го расекле со нож откако не им дал пари

На 25.08.2018 година во 01,30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Б.(57) од село Црн Врв, скопско, пријавил дека на 24.08.2018 година околу 21,10 часот на улица „Филип II Македонски“, поточно во парк „Жена борец“, додека неговиот 17 годишен син се движел пеш, неколку лица му побарале пари и откако истиот не им дал, физички го нападнале, при што едно од лицата со нож му нанел расекотини, а потоа го напуштиле местото на настанот, информира МВР.

Момчето се упатило во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за скопјанец кој се заканувал на претседател на политичка партија преку Фејсбук

Редакција

Пожар во стан во зграда во Тетово, нема повредени

Редакција

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Редакција