еМагазин
Image default
Локално

Несекојдневен случај во Велес: Ги претворил аптеките во дилерски дувла

На 8.8.2019 СВР Велес во координација со Одделот за криминалистичка полиција и Агенцијата за лекови и медицински средства при Министерството за здравство изврши претрес во две аптеки и дом, сопственост на В.Ј., информира МВР.

Во аптеките е откриено незаконско работење околу набавка на лекови и издавање на лекови без рецепти на уживатели на наркотични дроги во големи количини.

Од страна на Агенцијата се изготвени записници за затворање на аптеките. При претресот се одземени предмети-докази во врска со овој случај. Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицаец од Битола свирепо убил сограѓанин: Го застрелал, па го запалил

Никола Осило

Кривична пријава за двајца стружани кои и се заканувале на раководителка во општина Струга

Никола Осило

Вработена во Клинички центар пријавила физички напад од колега

Никола Осило