еМагазин
Image default
Балкан

Независниот пратеник Фокас од Солун се приклучи во пратеничката група на Каменос

Пратеникот од Солун, Аристидис Фокас, кој во 2015 беше избран од Сојуз на централисти, а од септември минатата година е независен пратеник, и се приклучи на пратеничката група на Независни Грци, јави дописничката на МИА од Атина.

– Му посакуваме добредојде на пратеникот од Солун, Аристидис Фокас во пратеничката група на Независни Грци, напиша Каменос на неговиот официјален Твитер профил.

МИА/Фото: Независни Грци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каменос ќе оди и да протестира: Ќе направиме сѐ да го блокираме Договорот од Преспа

Уште еден, трет за еден ден, член на Независни Грци, не го слуша Каменос

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вознемирувачки видеа од моментот на невремето на Халкидики

Редакција

Мајката на убиениот Грк во Албанија: „Мојот син никогаш немаше проблем со полицијата, само сакаше да го подигне грчкото знаме„

Редакција

Мицотакис: Иако не ми се допаѓа, договорот од Преспа ќе го почитувам

Никола Осило