еМагазин
Image default
Локално

НЛБ банка за грабежот: Клиентите и вработените се безбедни и во добра состојба

По вооружениот грабеж кој утринава се случи во експозитурата Чаир на НЛБ Банка, од банката информираат дека клиентите кои се затекнале во експозитурата и вработените се безбедни и во добра состојба.

„Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства. Паралелно, работиме со истражните органи на утврдување на висината од направената штета, за што ќе ја известиме јавноста дополнително“, се вели во соопштението на банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукотници во Чаир: Еден повреден при вооружен грабеж на НЛБ Банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се судрија минибус и две возила кај Гостивар: Единаесет повредени

Никола Осило

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција

Охриѓанец во продавница за обувки чувал 13.000 пиротехнички средства

Никола Осило