еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нови вработувања во МРТ

Македонската радиотелевизија (МРТ) објави оглас за седум работни места, а највисоката плата изнесува 28.062 денари.

Се бараат раководители на неколку сектори и стручни соработници.

Целиот оглас ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Народната банка регистрира пад на каматите на кредитите и депозитите

Никола Осило

Работел за двајца претседатели: Кој е Стево Пендаровски, еден од можните кандидати за претседател на државата

Редакција

Најтранспаретни за јавните набавки министерствата за економија и одбрана, а најмалку за здравство и образование

Редакција