еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Окта“ и „Супертрејд“ го добија мултимилионскиот тендер на Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта за набавка на дизел

Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати по распишаниот тендер за набавка на еуродизел БС (Д-Е-V) во количина до 10.371.000 литри склучи договор со „ОКТА“ – Рафинерија на нафта акционерско друштво-Скопје вреден 239.166.666 денари или околу 3,8 милиони евра и со друштвото за производство, промет и услуги „Супертрејд“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје во вредност од 170.833.333 денари или околу 2,8 милиони евра.

Вкупната вредност на набавката со ДДВ е 409.999.999 денари или околу 6,6 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Просечната нето плата во декември лани, 25.784 денари

Редакција

Цементарница Усје со добивка

Редакција

Билјана Тодоровска именувана за нов член на Одборот на директори на „Сковин“

Никола Осило