еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Опустошена млада зимзелена шума кај Штип

Граѓани на социјалните мрежи постираа фотографии од исечена млада зимзелена шума во близина на Штип.

Фото:Твитер/Рајна Бурева

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„О2 Иницијатива“: Итно вклучување на справување со загадувањето во буџетот за 2019 или оставка

Редакција

Како само им текнува: Патека за велосипеди во Општина Аеродром што води кон дрво

Редакција

Директорот на МЕР наскоро ќе објаснел за се што е договарано околу гасоводот

Редакција