еМагазин
Image default
Локално

Остар предмет употребен во тепачка меѓу Македонец и Пакистанец во затворот Идризово

На 20.11.2019 околу 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и М.Д.(22) од Р.С.Македонија, кој при пресметката употребил остар предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арачиновец хероинот го „зачинувал“ со кофеин, парацетамол и диазепам

Никола Осило

Трагедија во Куманово: „Мерцедес“ удри и усмрти полицаец на службена должност и повреди неколкумина

Редакција

Тетовчанец ја присилувал сопругата на секс со други лица

Никола Осило