еМагазин
Image default
Македонија

Осудени за „Диво Насеље“ во живо на Фејсбук од Идризово бараа донации

Дел од осудените терористи за „Диво Насеље“ денеска во живо на Фејсбук, од затворот Идризово собираа донации за нивните семејства и за загинати борци.

Видеото беше за брзо време избришано, но тие најавија дека неколку медиуми на албански јазик ќе објавеле сметки за донациитеи и ги повкуваа сите Албанци да им помогнат.

Фото: Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Албанскиот Парламент го ратификува пристапниот Протокол за членство на Македонија во НАТО

Редакција

Почина актерската легенда Мите Грозданов

Никола Осило

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Редакција