еМагазин

Tag : Диво Насеље

Македонија

Осудениот во „Диво насеље”, Халачи и пратил материјали на Фетаи за случајот ,,Монструм”

Редакција
Осудениот во случајот „Диво Насеље“, Шефчет Халачи, во јуни оваа година и испратил прислушувани материјали на обвинителката Фатиме Фетаи, поврзани со случајот „Монструм” за петкратното...
Македонија

Апелацискиот суд ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Редакција
Апелацискиот суд Скопје ги одби жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот со терористичките напади во...
Македонија

Осудени за „Диво Насеље“ во живо на Фејсбук од Идризово бараа донации

Редакција
Дел од осудените терористи за „Диво Насеље“ денеска во живо на Фејсбук, од затворот Идризово собираа донации за нивните семејства и за загинати борци. Видеото...
Македонија

Адвокатот Миланов на јавната седница за Диво насеље: Обвинителството не докажа акт на тероризам

Редакција
Во Апелацискиот суд во Скопје, со исказ на адвокатите од одбраната, денеска продолжи јавната седница по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во...
Македонија

Обвинетите тврдат: Диво насеље е сценарио во режија на Али Ахмети и Никола Груевски

Никола Осило
Со многу навреди, непризнавање на судската власт и замолчување на преведувачите се одржа денеска јавната седница во Апелацискиот суд за случајот Диво насеље. Тие повторно...
Македонија

Спасовски: Има индиции дека „Диво насеље“ се случи за да се спречи објавувањето на „бомбите“

Редакција
Постојат индиции дека настаните во кумановско „Диво насеље“ пред четири години се случија за да се спречи објавувањето на „бомбите“, рече министерот за внатрешни работи...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило
Има ли снимени разговори за случајот Диво Насеље, кој е организатор на терористичката акција, дали некој однадвор или внатрешни играчи стојат зад крвавата престрелка меѓу...
Македонија

Мицкоски за писмото од кумановската група: Осудениците од Диво Насеље му слугуваат на Заев за да добијат помала казна

Редакција
За заканите од кумановската група упатени до поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека осудениците од Диво Насеље му слугуваат...
Македонија

Ги откри ли командант Малишева напаѓачите на Јанакиески и Ристоски?

Редакција
Мухамед Красниќи, познат и како командант Малишева на својот Фејсбук профил тврди дека знае кој стои зад нападот на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристевски...