еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Градски паркинг на привремени вработувања ќе потроши 1,2 милиони денари

ЈП Градски паркинг – Скопје распиша тендер за набавка на услуги – привремени вработувања.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.200.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Факом“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.010 денари за акција

Никола Осило

(Фото) Кој му правеше друштво на Заев на ифтарската вечера на Стопанската комора на Северо-западна Македонија

Редакција

(ВИДЕО) Каков имот има Џеф Безос, најбогатиот човек во светот: Авион, апартмани, скапи возила…

Редакција