еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: Кој ќе ја снабдува СОЗР на Владата со мобилна и фиксна телефонија?

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша тендер за набавка на мобилна и фиксна телефонија и одржување.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 33.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Од МНР велат дека досега нема информации за настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Редакција

ЕДС го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на струја вреден 116.000 евра

Никола Осило

АХВ: Откриен ГМО во ориз во кочанско и во шницли и трошки од соја увезени од Србија

Редакција