еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на СОУ „Нико Нестор“ за набавка на масло за домаќинство вреден 58.000 евра

СОУ „Нико Нестор“ Струга по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство – 1 (ЕЛ-1) за грејната сезона 2018/2019 за потребите на СОУ „Нико Нестор” и СОУ „Ибрахим Темо“ склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.600.000 денари или околу 58.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на Клиничката болница – Штип за набавка за масло за горење вреден 100.000 евра

Пуцко петрол го шири бизнисот – отвора бензинска пред „Континентал“ во Скопје

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје ја тужат за 18,7 милиони денари

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на лесно масло за горење

Никола Осило

Мистерија кој отстранил и уништил 105 гранични столбови, некои високи и до еден метар на грчко-македонската граница

Редакција