еМагазин
Image default
Бизнис

Пуцко петрол го шири бизнисот – отвора бензинска пред „Континентал“ во Скопје

А1он објави дека 34-годишниот Асмир Јахоски, синoт на градоначалникот на општина Пласница и сопственик на бензинските станици „Пуцко петрол“, Исмаил Јахоски, од редовите на ДУИ, гради бензинска станица пред хотелот „Континентал“ во Скопје.

Исмаил Јахоски потврдил за А1он  дека пред хотелот „Континентал“ се гради нова бензинска станица во сопственост на фирмата „Пуцко петрол“, но вели дека тој лично не е во бизнисот.

„Тоа е на синот. Јас излегов од фирмата пред 3-4 месеци“, вели Јахоски за А1он.

„Пуцко петрол“ е една од компаниите кои последниве месеци добија најмногу тендери за јавни набавки во државни институции и фирми, општини…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за набавка на масло за домаќинство вреден 93.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Струга за набавка на масло за домаќинство „тежок“ 152.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени акции од „Макпетрол“ за 81.000 евра

Никола Осило

„Макпетрол“ оствари добивка од 57,8 милиони денари за три месеци

Никола Осило

„Аутомакедонија“ ја зголеми добивката

Никола Осило