еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП „Национална Радиодифузија“ вработува 11 лица, плата до 47.562 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 11 јавни службеници во јавното претпријатие „Национална Радиодифузија“.

Се бараат кандидати за архивар, виши соработници, референти, помошник директор…

Платата во зависност од работното место се движи до 47.562 денари.

Повеќе детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Досега попишани вкупно 618.120 лица, 191.839 домаќинства и 257.099 станови

Редакција

Филипче ќе предложи 24 часа карантин за Велигденските празници

Редакција

„Абе не ви текна уште еден у скафандер да пратевте као демек Реџепи е“: Твитер реакции

Редакција