еМагазин
Image default
Македонија

Пендаровски пријавил во МВР дека е следен

Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски пријавил во МВР дека бил следен.

Пријавата следуваше откако МВР претходно го повика за сознанијата за кои вели дека ги има, да достави соодветна пријава до полицијата.

Пендаровски во телевиско гостување изјави дека бил следен од структури поврзани со претходниот режим, но се сомнева дали тоа се само домашни структури или се поврзани со некого од надвор со некоја друга држава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Пендаровски вели дека не го следеле папараци, туку луѓе поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Силјановска за следењето на Пендаровски: Страв, параноја и избори

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Фото: Фејсбук/Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спречен шверц на тон марихуана во Македонија

Редакција

Случај „Тортура“ во завршница: Во судница пуштани снимки како се бројат запленетите пари од Љубе Бошкоски

Редакција

Положани: Пропустите се човечки, веднаш почнав со комплетирање на анкетниот лист за имотната состојба

Редакција