еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Петата жртва од експлозијата на плинска боца во Романовце

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која беше една од повредените во експлозијата на плинска боца што се случи пред три дена во кумановското село Романовце, потврди директорот на Клиниката, Илир Хасани.

Таа е петата жртва од експлозијата, откако претходно на самото место на настанот животите ги загубија три деца, а подоцна на здобиените повреди им подлегна уште едно лице.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Четврта жртва по експлозијата во Романовце: Почина и 58-годишен маж

Во критична состојба жената и детето кои настрадаа во експлозијата во Романовце

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еден убиен и еден ранет во пресметка со пиштол во Шишево

Никола Осило

Иванов: Никој не го спречува Собранието да го повтори направениот преседан

Редакција

Мицкоски од Заев бара да се донесе Резолуција за заштита на македонскиот јазик

Редакција