еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје доби награда за волонтеризам

По повод Меѓународниот ден на волонтеризмот, Пивара Скопје доби признание за корпоративно волонтирање за 2018 година за успешниот едукативен проект – „За безбедни и здрави школски денови“.

Наградата ја додели Советот за волонтерство на Општина Битола во соработка со УСАИД.

„Голема благодарност до продажниот тим на Пивара Скопје на територијата на Битола. Признанието дополнително не мотивира и во иднина да продолжиме преку волонтерски акции на вработените, да го унапредуваме квалитетот на живот во целата заедница“, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Студенти го учат бизнисот во македонските компании кои се дел од групацијата „Балфин“

Редакција

(Фото) Детско катче на меѓународниот аеродром Скопје

Редакција

Филмот на Ставрески, „Исцелител“ освои две награди на фестивал во Валенсија

Редакција