еМагазин
Локално

Полицијата приведе Кубанка кој илегално живеела во Прилеп

На 22.08.2018 година во 20.30 часот каj раскрсницата во с.Велушина, битолско, полициски службеници ја пронашле Б.В.Ф.Т.(50) од Куба,каде живеела без документи за идентификација, соопшти МВР.

По извршените проверки било констатирано дека престојувала кај нејзиното момче во Прилеп, но илегално влегла во Република Македонија. Б.В.Ф.Т. е приведена во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во критична состојба е средношколецот прегазен во Штип: Неколку метри бил влечен по булеварот

Редакција

Нападнат новинар во зградата на МРТ

Редакција

Тешко повредено петгодишно девојче по удар од моторицкл

Редакција