еМагазин
Image default
Македонија

Полициска акција на повеќе локации во Скопје за трговија со дрога

Полицијата синоќа спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР.

Според првичните информации, претресени се повеќе локции и домови во Гази Баба, Арачиново и  Сингелиќ, а има и приведени лица.

Се очекува повеќе детали за акцијата, МВР да соопшти во текот на денов.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот косовски амбасадор во Македонија со навреди кон сите што беа против неговото именување

Редакција

„Македонија блокира“ од петок со блокади и на крстосниците во Скопје

Редакција

Нема поместување во позициите на власта и опозицијата за законот за јавно обвинителство

Редакција