еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Еден од новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата е и Нури Бајрами, сопруг на сестрата на претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Тој за медиумите изјави дека не е роднина со Џафери и дека нема ништо спорно во неговиот избор. Рече и дека немало да потклекне на никакви притисоци и дека ќе работи чесно и професионално.

Информацијата предизвика реакции на социјалните мрежи. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Билјана Ивановска избрана за претседател на Антикорупциска, кои се другите нови членови

Фото: Собрание

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Редакција

Фатиме Фетаи стои зад тоа што го кажала, вели дека за заканите има уште еден сведок

Редакција

Ако Ви се украдени податоци Фејсбук ќе Ве извести: Потврдена кражбата на информации за 29 милиони корисници

Редакција