еМагазин
Image default
Локално

Пожар во куќа во Тафталиџе: Пет противпожарни возила се борат со огнот

Пожар утринава изби во куќа на улицата „Будимпештанска бр.31“ во скопската населба Тафталиџе.

Од Противпожарната бригада на Град Скопје изјавија дека интервенираат со пет возила и 10 пожарникари. Пожарот кај нив е пријавен во осум часот.

Засега не се знае причината за пожарот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицијата заплени 23 килограми марихуана кај Ресен, едно лице во бегство

Се тепале двајца на двајца во автоперална на улица „Народен фронт“

Никола Осило

Како да аплицирате: Општина Аеродром субвенционира печки на пелети

Редакција