еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Познати бизнисмени бараат од Владата во непосредна спогодба да им даде под закуп 877.945 квадрати земјоделско земјиште

Владата на последната седница разгледувала информација за добивање согласност за склучување на договор за закуп на земјоделско земјиште со непосредна спогодба со трговското друштво за земјоделие и лозарство М-6 Аграр за површина под долгогодишни лозови насади од 877.945 квадратни метри.

Станува збор за компанија која е во целосна сопственост на матичното друштво М-6 ДОО Скопје во чија доминатна сопственост се винарската визба „Тиквеш“ и повеќе други компании.

„М-6“ е компанија на менаџерската шесторка предводена од Светозар Јаневски Снежана Славкова, Светлана Пендаровска и останатите кои своевремено излегоа од Скопска пиварница по продажбата на странски инвеститори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истрага „Базни станици“ на СЈО: Наместо „Т-мобиле, да ги гради базните станици, Луковски му ги дал на „Бетон“

Редакција

Кво вадис Македонијо: Сатанисти убиваат животни, ученици се фрлаат низ прозор, градоначалници шверцуваат…

Никола Осило

Твитер „полуде“ за избришаните снимки од Албанија: „Груевски како Каспер, камера не го фаќа“

Никола Осило