еМагазин
Image default
Македонија

Премиерот Зоран Заев во 12 часот ќе им се обрати на македонските граѓани

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска ќе се обрати до граѓаните и медиумите и ќе одржи прес-конференција.

Обраќањето ќе се одржи во Медија центарот на Владата со почеток во 12:00 часот.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР за изјавата на Каракачанов: Со Бугарија потпишавме Договор за пријателство и ќе градиме пријателство

Редакција

Силјановска не му честита на Пендаровски: Бројките говорат за пораз, но не се чувствувам поразена

Редакција

Може да бидат готови и за пократко од 15 дена: Заев најави дека уставните амандмани ќе се прават со опозицијата

Редакција