еМагазин
Image default
Македонија

Европската Народна Партија не разговарала за исклучување на ВМРО-ДПМНЕ

На предсамитот на Европската Народна Партија (ЕПП), шефовите на држави и влади и шефовите на партии членки на најголемата европска партија разговарале за исклучувањето на партијата на Виктор Орбан од нивните редови, а во ниту еден контекст не станува збор за исклучување на ВМРО-ДПМНЕ од семејството на сестринските партии во ЕПП.

Претседателот на ЕПП, Жозеф Дол пак на нeговиот твитер-профил објави дека е „разочаран од улогата на опозицијата низ овој процес на државата, и дека е потребна конструктивна соработка наместо бојкот“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европската народна партија и се заканилa на ВМРО-ДПМНЕ со исклучување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

Редакција

Се читаа пораките на Вељаноски за насилството во Собрание: “Да не им дозволат да седнат на моето место“

Никола Осило

Турција за скандалозна ја смета одлуката весникот „Заман Македонија” да добие пари од државата

Редакција