еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен Јанко Бачев

Јанко Бачев, претседателот на партијата Единствена Македонија е приведен и однесен на информативен разговор во полиција.

„Во моментот претседателот Бачев е приведен од страна на полицијата за време на одење во партискиот штаб на Единствена Македонија пред оддржување на редовниот состанок на „Македонија блокира“. Не знаеме во која полициска станица е одведен“, пишува на официјалната фејсбук станица на партијата.

Фото: Фејсбук/Единствена Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови рочишта за „Тендери“, „Тортура“ и раздвоената постапка за „Насилство во општина Центар“

Редакција

Ферид Мухиќ и Курто Дудуш ќе сведочат за насилството во Собранието

Редакција

(Видео) 108 години од раѓањето на Св.Мајка Тереза: Како беше пречекана светицата во Скопје

Никола Осило