еМагазин
Image default
Локално

Приведено момче поради агресивно однесување кон полицаец на „Илинденска“

На 21.08.2019 околу 00.30 часот на булевар „Илинден“,Ф.В.(18) агресивно се однесувал кон полициски службеник, информира МВР.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош за натамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Арачиновец со „Голф“ удрил полицаец кој сакал да го легитимира

Никола Осило

Полицајци со пукање смирувале масовна тепачка во Тетово

Никола Осило

Тешко се повредил откако со „Јамаха“ удрил во ѕид од куќата на соседот

Никола Осило