еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Промонтинг“ го доби милионскиот тендер за тековно одржување на објектите на МВР

Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот тендер за набавка на услуги за тековно одржување на објекти на МВР, УБК, ЦПС, БЈБ и Гранична Полиција на цела територија на Република Македонија со изведба на градежни, градежно- занатски, занатски, инсталатерски и други работи склучи договор со друштвото за производство, промет, проектирање, монтажа и инсталирање, инжењеринг „Промонтинг“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 70.800.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Благој Ѓорев“ со загуба во првите три месеци од годинава

Никола Осило

Листа на должници на УЈП: Над 4.500 граѓани и фирми должат 163 милиони евра

Никола Осило

„Најубаво на странциве што идат кај нас да им кажеме сами да си носат знаме“: Твитер реакции за дочекот на францускиот амбасадор Тимоние во Охрид со холандско знаме

Редакција