еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Штип за набавка на масло за греење вреден 578.000 евра

Општина Штип по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно масло за домаќинство – 1 (ЕЛ-1), за потребите на зградата на ЕЛС, основните општински училишта, средните општински училишта и општинските детски градинки во Штип склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 35.561.070 денари или околу 578.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

„Пуцко петрол“ склучил 29 договори за јавни набавки во вредност од три милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

Редакција

Побаран притвор за двајцата насилници од Штип, кои крвнички тепаа девојка

Редакција

„Макпетрол“ за три месеци оствари добивка од 1,2 милиони евра

Никола Осило