еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот за нафта за греење на Универзитетот Гоце Делчев

Државниот Универзитет Гоце Делчев Штип по распишаниот тендер за набавка на нафта за греење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ од с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.800.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авторитетите во ВМРО-ДПМНЕ почнаа да повикуваат на успешен референдум

Никола Осило

„Макошпед“ оствари добивка од 9,9 милиони денари

Никола Осило

Институтот за јавно здравје вработува 16 лица, плата до 28.734 денари

Никола Осило