еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пукање во струшко Поум: Убиено 23-годишно момче, повредено уште едно лице

Едно лице почина, а едно е повредено вечерва во престрелка во струшкото село Поум.

МВР ја потврди информацијата појаснувајќи дека настанот се случил околу 18 часот и 40 минути во селото Поум, кога У.В. роден 1997 година од истото село пукал кон З.Б. (1996) и В.Б. (1973), а имало други лица.

Според полицијата, З.Б. починал, а В.Б. бил пренесен во Медицинскиот центар во Струга. Сторителот сам се пријавил во Полициската станица во Струга.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува промената на парите: Народна банка на тендер бара 20 милиони книжни десетденарки

Никола Осило

Нациoналната агенција за европски образовни програми си купи џип, лимузина и комбе од „Порше лизинг“

Никола Осило

Терористот во Нов Зеланд инспириран од српските напади врз босанските муслимани, бројот на загинати се искачи на 49

Редакција