еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Раде Кончар-контактори и релеи“ го доби тендерот на МВР за набавка на регистарски таблици за возила вреден 575.000 евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на регистарски таблици за моторни возила склучи договор со друштвото со ограничена одговорност „Раде Кончар – контактори и релеи“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 35.382.506 денари или околу 575.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени акции од „Бетон Штип“ за 8,1 милиони денари

Никола Осило

Владата сè уште нема конечен став околу отворањето на границите и аеродромите

Редакција

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за набавка на браваро-заварувачки услуги вреден 150.000 евра

Никола Осило