еМагазин
Image default
Бизнис

Распишан оглас за вработување на 13 државни службеници во Министерството за земјоделство

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 13 државни службеници од група I, подгрупа I во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Се вработуваат:

-советник за управување, обработка и анализа на податоците од регистрите на министерството, Подрачна единица Куманово, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-советник за административна контрола на податоците од регистрите на министерството, Подрачна единица Кавадарци, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-советник за управување, обработка и анализа на податоците од регистрите на министерството, Подрачна единица Гевгелија, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-виш соработник за собирање, класифицирање и административна контрола на податоците од регистрите на министерството, Подрачна единица Пробиштип, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-помлад соработник за оперативна работа во регистрите на министерството, Подрачна единица Валандово, Сектор за организација и координација на подрачни eдиници,

-виш соработник за собирање, класифицирање и административна контрола на податоците од регистрите на министерството, Подрачна единица Гостивар, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-раководител на одделение за регистрација и евиденција на снабдувачи, Сектор за производство, сертификација на семенски и саден материјал, контрола и пост контрола на семенски посеви и насади,

-раководител на одделение за преговори и ЕУ интеграции, Сектор за Европска унија,

-раководител на одделение за управување со земјоделско земјиште, Сектор за регистрирање, управување, унапредување и продажба на земјоделско земјиште во државна сопственост,

-раководител на подрачна единица Охрид, Сектор за организација и координација на подрачни единици,

-раководител на одделение соработка со мултилатерални донатори, Сектор за меѓународна соработка и

-помлад соработник за административна работа во регистрите на министерството, Подрачна единица Битола, Сектор за организација и координација на подрачни единици.

Платите во зависност од работното место се движат до 25.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Европа“ ја зголеми добивката за 63,8% и покрај кризата од корона вирусот

Редакција

Преполовена добивката на „Макпетрол“

Редакција

АХВ: Во Македонија нема „африканска свинска чума“, „Македонски шуми“ – Демир Капија шири дезинформации

Редакција