еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: Се продаваат 300 парчиња биде, ниви, автомобили, вино, цистерни…

Управата за јавни приходи (УЈП) објави оглас за продажба на движни и недвижни ствари.

На распродажба се ниви, лозје, деловен простор, автомобили, цистерни, машни за шиење, куќишта за компјутери, вино, уметнички слики…, а и 300 парчиња биде.

Целиот оглас и сите детали како да учествувате на распродажбата ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор за девет лица од приведените во полициската акција во Куманови и Скопје

Редакција

Народна банка за годинава предвидува раст на економијата од 2,1% и инфлација од 8 до 9%

Редакција

30% од заразените со Ковид-19 во Македонија со претходни заболувања, најчесто кардиоваскуларна болест

Редакција