еМагазин
Image default
Македонија

Рускоска: Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на „Јутјуб“

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска вели дека аудио снимките кои беа објавени на Јутјуб не се дел од доказите за случајот „Рекет“ доставени до Oбвинителството, а најави и дека ќе поведат истрага за нив.

„Прв пат ги слушам. Не беа на хард дисковите што ни беа доставени. Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на Јутјуб“, рече Рускоска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Аудио) Нови аудио-снимки на „Јутјуб“: Со Сашо Мијалков расчистив се, нема да дозволам да ми го газат достоинството

Тортевски: Досадно е веќе со снимки кога се договарате за криминали, дајте директен пренос

Фото: А1он.мк

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот директор на „Т-Мобиле“, Луковски по втор пат дал исказ за „Рекет“

Редакција

Заев и телефонски се слушнал со Ципрас за да му честита

Редакција

Катица Јанева остана без адвокат, Павлески нема да ја застапува

Редакција