еМагазин
Image default
Македонија

Сашо Мијалков нуди гаранција од милион евра за да излезе од притвор

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков понудил гаранција од милион евра за да излезе од затворот „Скопје“, потврди неговиот адвокат Љупчо Шврговски.

За понудената гаранција треба да одлучи судија за претходна постапка.

На 20 ноември на Мијалков му беше определен притвор за предметот за прислушувањето „Таргет-Тврдина“.

Специјалното јавно обвинителство по десетина дена побара да се укине тој притвор и побара нов за истрагата за „Империја“.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сведок за прислушувањето: Сензитивни таргети во прислушувањето биле братот и сопругата на Сашо Мијалков

Уставни измени: Дали притворот на Мијалков е причината за немирот на Али Ахмети?

И Мијалков, како Камчев сместен во „хашка соба“ во затворот во Шутка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ангелов од здружението „Ќосето”: Жал ми е за настаните од 27 април, јас не сум терорист

Редакција

Што следи: Јавните дебати завршија, уставните измени влегуваат во финална фаза

Редакција

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција