еМагазин
Image default
Локално

Се претставил како кум на синот и му зел пари за да плати царина

На 22.03.2019 година во 13,00 часот во СВР-Скопје В.М.(78) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10,00 часот во неговиот дом дошло непознато лице кое се претставило дека бил брат на кумот на неговиот син и му побарал 10.000 денари, бидејќи итно му требале да плател царина за роба, информира МВР.

Пријавителот заедно со лицето отишле во банка за да извади пари и откако му ги дал, лицето заминало.. Пријавителот подоцна телефонски исконтактирал со неговиот син по што сфатил дека бил измамен. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден скопјанец по пад од велосипед на Водно

Никола Осило

(Фото) Со „БМВ“ удрил во двајца полицајци на обиколницата кај Радишани

Никола Осило

(Фото) Ресторан со пратечки содржини „никнува“ кај познатиот видиковец на Козјак

Никола Осило