еМагазин
Image default
Локално

Се тепале тројца на двајца на улица во Скопје

На 01.12.2019 во 01.00 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на ул.„11 Октомври“ во Скопје бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Б.(18), А.Б.(23) и И.П.(23), од една страна и Ѓ.В.(49) и А.В.(28), од друга страна, сите од Скопје, информира МВР.

Сочинети се записници по член 6 и чл.11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава против полицаец: Примил поткуп за да не напише сообраќајна казна

Редакција

Четиринаесетгодишно девојче избегало од дома кај роднините

Никола Осило

Драма во Скопје: Седуммина ги нападнале во нивниот дом

Никола Осило