еМагазин
Image default
Бизнис

„Сектрон“ го доби тендерот на Владата за набавка на камери за препознавање регистерски таблички вреден 37.000 евра

Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на камери за препознавање на регистарски таблички за возила склучи договор  со друштвото за производство, трговија и услуги „Сектрон“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.324.600 денар или околу 37.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се новите правила за влез на македонските граѓани во Австрија

Редакција

Акции со најголем раст и пад на Македонската берза во јануари

Редакција

Министерството за правда вработува 22 лица, плата до 22.490 денари

Редакција