еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали за несреќата во која почина Ванчо Петрушевски

Во несреќен случај вчера на 67 години почина актерот Иван (Ванчо) Петрушевски. МВР информира дека на 25.08.2018 година било пријавено дека околу 13.20 часот во село Орешани, скопско, И.П.(67) од Скопје, додека работел качен на метална скала со електричен заварувач на пластични цевки, го удрило струен удар и истиот починал на местото на настанот.

Извршен е увид. За настанот е известен Јавен обвинител.

Фото: tetarce.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стевановиќ: Дексаметазонот го користиме во лекувањето на болни од Ковид-19 и се покажа како корисен

Редакција

Повеќе институции се вклучуваат во истражувањето на смртта на велешанката во чие што распаднато тело е откриен корона вирусот

Редакција

Вчера изгаснати 12 пожари, активни два во Сарај и Инџиково

Редакција