еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец превртувал маси и се заканувал во ноќен клуб на улица Јордан Мијалков

На 11.01.2019 година околу 04.00 часот било пријавено дека пред ноќен клуб на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје непознато лице им се заканувало по животот на три лица од агенција за обезбедување, кои го обезбедувале објектот, информира МВР.

Неколку минути претходно тие го отстраниле лицето од ноќниот клуб бидејќи превртувал маси и ги вознемирувал гостите. Полициски службеници излегле на местото на настанот и го привеле Н.А.(31) од Скопје, По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Момче и девојка следени од три лица со возило „Киа“ во Аеродром

Редакција

СРАМОТА: Советниците од Општина Охрид не дадоа помош за нивната сограѓанка Сара

Редакција

Кривична пријава за поранешниот началник на пазарниот инспекторат во Охрид

Никола Осило