еМагазин
Image default
Бизнис

„Сковин“ во загуба од 117 милиони денари

„Сковин“ АД Скопје во текот на минатата година оствари загуба од 117 милиони денари, што е влошување на резултатот во однос на претходната година кога компанијата имала добивка од 274.000 денари, покажува годишниот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку заработуваат менаџерите на „Сковин“?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на Центарот за јавно здравје Велес за набавка на товарни возила

Никола Осило

„Оилко“ откупи 300 сопствени акции

Никола Осило

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило