еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Сончево време но со ветер: Најниски температури измерени во Маврово, најмногу снег на Шапка

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран.

Според УХМР,  -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и Крушево, -2 во Охрид, -1 во Скопје – Зајчев Рид, Куманово, Гевгелија и Виница.

До 7:30 часот висината на снежната покривка е 78 сантиметри на Попова Шапка, 57 во Маврови Анови, 26  во Крушево, 11 во Лазарополе и два сантиметра во Пожаране.

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне до 13 степени.

Во текот на работната недела ќе преовладува претежно сончево и потопло време со пораст на дневната температура.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апел од средното музичко училиште: „Денови на македонската музика“ не смеат да згаснат

Редакција

АХВ: Нема законски пречки здруженија да раководат со прифатилишта за животни

Редакција

(Видео) Тимот на Клиниката „Жан Митрев“ успешно оперира една од најкомплексните аномалии на срце кај новороденче

Никола Осило