еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈСП Скопје вработува 12 лица, плата до 40.798 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 12 јавни службеници во Јавно сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП).

Се бараат кандидати за следните работни места: раководител на сектор за поддршка на директорот за плата од 40.798 денари, помлад соработник за односи со јавност и меѓународна соработка за плата од 23.934 денари, соработник за финансиско работење за плата од 24.694 денари, помлад соработник за финансиско работење за плата од 23.934 денари, референт – сметководител за плата од 19.004 денари, советник за судски постапки за плата од 26.993 денари, виш референт за архивско и канцелариско работење за плата од 19.496 денари….

Целиот оглас ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ја слушаат ли Владата: Ги објавуваат ли службените трошоци директорите на јавните и државните претпријатија?

Редакција

Оилко откупи сопствени акции

Редакција

Владата се подготвува за Брегзит

Никола Осило