еМагазин

Tag : г.г Стефан

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Христовото воскресение е смислата на нашето севкупно постоење, се вели во посланието на г.г Стефан

Редакција
Христовото воскресение е смислата на нашето севкупно постоење! Тоа е стожерот околу којшто се одвива сиот наш живот и камен-темелникот врз којшто се гради сиот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Државниот врв традиционално на именден кај г.г Стефан

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска традиционално беше  во посета на поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г. г. Стефан, за да му...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Духовното и национално единство ни е попотребно од било кога, се вели во Божиќното послание на г.г Стефан

Редакција
Со раѓањето на Синот Божји – Господ Исус Христос, Божјата светлина го огреа сиот свет. Бог Словото слезе на земјата и стана Човек, за да...