еМагазин

Tag : маркет

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) Лидл ќе има два маркети во Штип

Редакција
Германскиот синцир Лидл планира да отвори два маркети и во Штип, објави локалната телевизија ТВ Стар. Според телевизијата локацијата за едниот е веќе договорена. Се...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Откриен еден од крадците на сефот од маркетот во Црниче: Што сè е украдено

Редакција
Откриен е еден од крадците на сефот од маркетот во скопско Црниче. Лицето има 23 години и за кражбата која се случи на 1. април...